Jakub Kosieliński z klasy I TBFg zwycięzcą 1 edycji "Elektryk Liga - tenis stołowy

Jakub Kosieliński z klasy I TBFg

Jakub nie pozostawił żadnych złudzeń wygrywając wszystkie swoje mecze w turnieju tracąc zaledwie 2 sety. Walka o drugie miejsce była natomiast bardziej wyrównana między dwoma uczniami z klasy IV TC. Zwycięzca został wyłoniony dopiero po 5-cio setowym pojedynku, w którym lepszy okazał się Arkadiusz Kusy pokonując Mateusza Woziwosińskiego.

Udział w turnieju wzięło 24 uczniów. Turniej został podzielony na 3 fazy. W fazie pierwszej (eliminacje) rywalizacja odbywała się w 4 grupach po 6 uczniów w systemie rozgrywek każdy z każdym. Najlepsi (10 uczniów) awansowało do fazy drugiej (faza finałowa - runda 1). W tej fazie również każdy mierzył się z każdym. Do trzeciej fazy (wielki finał) rywalizowało już tylko 3 najlepszych uczniów, którzy walczyli o końcowy triumf.

Organizatorem 1 edycji "Elektryk Liga - tenis stołowy" jest nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Kozyra, który czuwał nad przebiegiem i porządkiem całego turnieju oraz Samorząd Uczniowski, który jest również fundatorem nagród.

WYNIKI WIELKIEGO FINAŁU

Jakub Kosieliński 3:0 Mateusz Woziwosiński (11:2, 11:9, 11:3)
Mateusz Woziwosiński 2:3 Arkadiusz Kusy (11:7, 10:12, 5:11, 11:9, 8:11)
Arkadiusz Kusy 0:3 Jakub Kosieliński (5:11, 3:11, 2:11)